• هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده چقدر است؟

سوالی است که شمایی که درحال تحقیق و یا در آستانه راه اندازی خط تولید زغال فشرده هستید را درگیر خودش کرده است. تا پایان این مقاله همراه تابناک زغال باشید تا به جواب آن برسید. شما درباره درامد تولید زغال فشرده بسیار شنیده‌اید اما هیچ شرکتی وجود نداشته تا شما را در باره هزینه راه اندازی خط تولید فشرده ساز راهنمایی کند و تلاشی برای آگاه‌سازی شما انجام دهد.

اگر شما از آن دسته افراد هستید که خواهان درامد بالا زغال فشرده هستید و می‌خواهید بدانید از کجا بصورت اصولی شروع کنید و همچنین می‌خواهید بدانید باید چه شرایطی را داشته باشید تا در این کار موفق شوید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

  • سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده ساز به دو دسته تقسیم می‌شود که هریک را جدا گانه توضیح می‌دهیم.
  • هزینه لازم برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده نو ( دست اول )
  • هزینه لازم برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده دست دوم ( استوک )

بودجه دستگاه خط تولید زغال فشرده نو( دست اول )

هزینه خرید دستگاه:

شما دوست تولید‌کننده من در ابتدای هزینه‌ها، یک هزینه برای خرید دستگاه خط تولید دارید.قیمت دستگاه تولید نو در شرکت ما و امروز که دارم این مقاله را می‌نویسیم چیزی حدود 230 میلیون تومان می‌باشد.

سوله:

برای راه اندازی کارگاه زغال به یک سوله با 200 تا 250 متر وسعت و یک حیاط 40 متری با سقفی 4 متری نیاز دارید.برق 3 فاز 63 آمپر با گاز که در صورت نبود ان میتوان از گازوئیل و گاز مایع LPG استفاده کرد. هزینه رهن یک سوله اجاره‌ای، چیزی حدود 30 تا 50 میلیون می‌باشد که البته این قیمت برای تهران و قیمت امروز می‌باشد.


هزینه خرید جک پالت:

جک پالت یک اجزای جدا از خط تولید و همچنین ضروری برای جابجا کردن واگن‌ها می‌باشد. زیرا جابجایی واگن‌های پر از بریکت بدون جک پالت، یک امر غیر ممکن می‌باشد. (مگر مردان آهنین باشید) اما هزینه آن بصورت جداگانه از شما گرفته می‌شود و جدا از قیمت دستگاه تولید زغال فشرده محاسبه می‌شود. جک پالت قیمتی حدود 7 تا 10 میلیون دارد.


هزینه ساخت کوره:

ساخت کوره یک هزینه جدا از خط تولید می‌باشد که از آجر، خاک رس و کاه ساخته می‌شود و هزینه‌ای بین 1500هزار تومان تا 2میلیون تومان دارد


هزینه خرید کابل:

دستگاه شما دارای کابل 1 تا 2 متر می‌باشد. طبیعی است که این کابل برای رساندن کابل به تابلو برق صنعتی شما کافی نمی‌باشد و طبیعی است که دستگاه ساز نمیداند فاصله دستگاه شما تا منبع برق چه مقداری است و شما نیاز به خرید کابل دارید که چیزی حدود 5 میلیون تومان نیاز به خرید کابل دارید


هزینه خرید ابزار‌های ضروری:

شما برای راه اندازی یک خط تولید نیاز به ابزار‌هایی مانند آچار، قلم، چکش، پارو، دستکش کار، لباس کار و … دارید که چیزی حدود 2 میلیون تومان می‌شود.


مواد اولیه:

قیمت خرید مواد اولیه شامل خاک اره کیلویی 2300 تومان، خاک زغال کیلویی 3000 تومان و پوست گردو کیلویی 4300 تومان می‌باشد. تاکید می‌کنم این قیمت‌ها برای امروز می‌باشد.میزان مواد اولیه بستگی به مقدار تولید شما و تعداد دستگاه های شما دارد .شما در طول ماه حدودا 50 الی 60 تن مواد اولیه نیاز دارید که در صورت همکاری با شرکت تابناک زغال قراردادی بین طرفین بسته شده و مواد اولیه به صورت رایگان در اختیار شما میگیرد .


خرید سیلندر یدکی:

به دلیل اینکه سیلندر یک وسیله استهلاکی می‌باشد ( مثل لنت ماشین ) شما نیاز به تهیه تعدادی سیلندر یدک دارید که در وسط کار، با تمام شدن عمر سیلندر، خط تولید شما نخوابد. سیلندر قیمتی حدود 3500 تا 4 میلیون دارد.


خرید ماردون یدکی:

شما نیاز به خرید تعدادی ماردون یدک نیز دارید تا در وسط کار، با تمام شدن تنگستن ( کله ماردون ) خط تولید شما نخوابد. ماردون قیمتی حدود 1500 تا 2000تومان دارد.

کارگر:

برای یک کارگاه با یک دستگاه شما به 3 نفر کارگر نیاز دارید که میزان حقوق پرداختی به انها به خود شما بستگی دارد.

میزان تولید :

با یک دستگاه روزی 3 تا پالت میتوان تولید کرد که حدودا روزی 600 تا 700 کیلو زغال پخته شده تحویل میدهد یعنی طی 26 روز 18 تن زغال.


بودجه دستگاه خط تولید زغال فشرده دست دوم ( استوک )


هزینه خرید دستگاه دست دوم:

قیمت دستگاه دست دوم گارانتی‌دار 200 میلیون تومان قیمت دارد ( این قیمت در شرکت ما می‌باشد نه در دیوار )این دستگاه زیاد فرقی با دستگاه نو ندارد و از نظر سلامت و میزان تولید کاملا تضمین شده و دارای گارانتی میباشد.مزیت پکیج دستگاه استوک نسبت به دستگاه نو این است که وسایل اضافی از جمله 9 جفت پالت خفه کن ،اکسترودر،مشعل،سیکلون،سرند و… بدون پرداخت هزینه اضافی همراه با دستگاه در اختیار شما قرار میگیرد .همچنین خدماتی از جمله نصب و راه اندازی دستگاه ، کابل کشی از تابلو برق تا دستگاه سرند و مکنده به صورت رایگان توسط نصابان شرکت برای شما انجام میشود.پس از ان یک دوره 15 روزه آموزش و پشتیبانی رایگان در محل سوله شما انجام میگیرد و مشکلات شما در زمینه ی تولید توسط متخصصین ما رفع میشود.پس از ان نیز شما بصورت نامحدود و انلاین توسط تیم متخصص ما پشتیبانی خواهید شد.


هزینه خرید جک پالت:

هزینه خرید جک پالت ندارید و جک پالت بر روی دستگاه می‌باشد.


هزینه ساخت کوره:

ساخت کوره یک هزینه جدا از خط تولید می‌باشد که از آجر، خاک رس و کاه ساخته می‌شود و هزینه‌ای بین 1500 هزار تومان تا 2میلیون تومان دارد ( این قیمت برای امروز می‌باشد که دارم این مقاله را می‌نویسم )

کارگر:

برای یک کارگاه با یک دستگاه شما به 3 نفر کارگر نیاز دارید که میزان حقوق پرداختی به انها به خود شما بستگی دارد.

میزان تولید :

با یک دستگاه روزی 3 تا پالت میتوان تولید کرد که حدودا روزی 600 تا 700 کیلو زغال پخته شده تحویل میدهد یعنی طی 26 روز 18 تن زغال.


**توصیه: اگر تصمیم به خرید دستگاه دست دوم دارید، از شرکت‌هایی مثل ما که دستگاه دست دوم را گارانتی می‌کنند خرید کنید تا دستگاه خراب و معیوب خریداری نکنید.


جمع هزینه مورد نیاز راه اندازی خط تولید ذغال فشرده نو ( دست اول )
من سعی می‌کنم در جمع بندی بطور میانگین حساب کنم :

دستگاه خط تولید زغال فشرده200 الی 250 میلیون.بستگی به خریدنو ویااستوک دارد
سوله تولید زغال فشرده 30الی50 میلیون
آموزش نصب و راه اندازی به عهده شرکت می‌باشد
خرید جک پالت 7تا10 میلیون
هزینه ساخت کوره 2.5 میلیون
هزینه خرید کابل 5 میلیون
هزینه خرید ابزار 2 میلیون
خرید مواد اولیه 30 میلیون
خرید سیلندریدکی زغال فشرده 4 میلیون
خرید ماردون یدکی زغال فشرده 3میلیون

*نکته: درسته که این کار درآمد بالایی دارد اما اگر اصولی این کار را شروع نکنید به سرمایه بالایی دست نخواهید یافت و حتی امکان ورشکستگی، بسیار بالا می‌رود. پس شتاب زده عمل نکنید و حتما قبل از هر عملی، روی آن فکر کنید.اگر به صورت اصولی و با پشتکار ادامه دهید به طور خالص سودی حدود ماهیانه 25 تا 30 میلیون تومان دارد.

طی یک بررسی، مشخص شده است که دلیل ورشکست شدن 63 درصد افراد در این صنعت، این می‌باشد که تمام سرمایه خود را در ابتدای کار خرج خرید دستگاه تولید ذغال فشرده کرده‌اند و برای مواردی که بالا از آن‌ها نام برده شد، سرمایه‌ای کنار نگذاشته‌اند. پس شما که این مقاله را تا به اینجا مطالعه کرده‌اید از آن دسته افراد نمی‌باشید که بخاطر نا آگاهی از هزینه‌های پیش رو، ورشکست می‌شوند.

این طوری عمل کنید :

اگر شما همکار آینده من، می‌خواهید در این کار موفق بشوید و درامد خوبی داشته باشید، اگر سرمایه‌ای تقریبی حدود230 تا 260 میلیون تومان دارید با دستگاه نو و آکبند که عمر مفیدی بین 4 تا 5 سال دارد شروع کنید. (از ول خرجی و بی‌گدار به آب زدن بپرهیزید)

هشدار: درصورت خرید دستگاه خط تولید زغال فشرده دست دوم از جاهایی بغیر از شرکت‌هایی مانند ما، حتما یک کارشناس و یا یک فردی که حد اقل 3 سال تجربه و سابقه تولید زغال فشرده را دارد به همراه خود داشته باشید. تا از سلامت دستگاهی که به شما می‌فروشند خاطر جمع شوید. دستگاه‌هایی که از مکان‌هایی مانند دیوار خریداری می‌کنید، یک شخص ( یک آدم ) طرف حساب شما می‌باشد نه یک شرکت و به دلیل اینکه این مکان‌ها دارای گارانتی نیستند، امکان اینکه به شما دستگاه خراب و معیوب بفروشند بسیار بالا می‌باشد. هوشیار باشید.

سخن آخر
تمام سعی خودمان را کردم که خیلی صادقانه و روان تجربیات خودم و افرادی که مثل من از صفر این کار را شروع کردند در اختیار شما بگذارم و خیلی روشن به شما بگویم که چه هزینه‌هایی در انتظار شما می‌باشد. مامیبینم خیلی از همکار‌ها اسرار بر این دارند که فقط دستگاه نو بخرید و فقط با مثلا 300الی350 میلیون وارد کار بشوید.

اما قصدمااز نوشتن این مقاله این بود که به شما آگاهی بدهم تا با یک دید باز، این کار را انتخاب کنید و وارد کار بشوید. زیرا اخیرا متوجه شدیم که یکسری همکار ( سازنده دستگاه ) با دادن اطلاعات ناقص افراد را وارد این صنعت می‌کنند و استخوان لای زخم برای شما درست می‌کنند و این هزینه‌ها را زمانی به شما می‌گویند که شما راه برگشت ندارید و مجبورید این هزینه‌های اولیه ضروری را انجام بدهید و تحت فشار قرار می‌گیرید.

امیدوارم که کمکی به شما کرده باشم که تو گودال بدهی‌ها نیوفتید و کسب و کار پر درامدی را پایه‌ریزی کنید. باآرزوی موفقیت برای همکاران وتولیدکنندگان محترم


شرکت تابناک زغال

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *