رایج ترین مشکلاتی که حین تولید زغال فشرده به وجود می اید چیست؟

قطعا برای کسانی که به تازگی وارد این شغل شده اند مشکلاتی حین تولید زغال به وجود می اید که شاید راه حل آن را ندادند و این موضوع باعث میشود که در این کار به موفقیت نرسند و ورشکست شوند.

ما در این مقاله قصد داریم به طور مختصر به این مشکلات بپردازیم و راه حل انها را بیان کنیم.

مشکلات احتمالی در تولید زغال فشره :

1.نداشتن علم کافی

بسیاری از افراد به این امید که این کار سود خوبی دارد بدون شناخت و بررسی کافی وارد ان میشوند و در انتها نیز با مشکلات زیادی روبرو میشوند و به دلیل نداشتن دانش و تجربه کافی در این کار ناامید شده و ورشکست میشوند. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از ورود به کار تحقیقات زیادی راجب ان انجام دهید و از کارگاه های فعال تولید زغال فشرده دیدن کنید تا با شرایط و سختی های ان اشنا شوید.

شما در این کار به یک پشتوانه نیاز دارید که تمام مراحل را به شما اموزش داده و شما را با تکنیک های کار اشنا کند.

شرکت تابناک زغال در این زمینه همراه شماست و شما را در این کار تنها نمیگذارد.با اموزش های ما در این زمینه میتوانید در کار خود موفق ترین باشید.

2.ماردون و سیلندر بی کیفیت(بریکت شل و شکننده)

قطعا استفاده از دستگاه های سالم و با کیفیت تاثیر زیادی ر کیفیت زغال تولیدی دارد.سیلندر بی کیفیت و ضعیف باعث تولید بریکت شل و شکننده میشود،روی بریکت سوخته شده و دود بیش از حد ایجاد میکند.

3.ترکیب مواد اولیه(زغال پوک مانند)

درصد مواد اولیه اهمیت بسیاری در کیفیت زغال دارد.ترکیب مواد اولیه باید به صورت 80% خاک اره ،15%پوست گردو و 5% خاک زغال باشد.برخی افراد خاک زغال را بیش از حد مجاز استفاده میکنند که باعث تولید زغال پوک شده و حتی باعث استهلاک و خوردگی ماردون میشود.همچنین وجود مواد شیمیایی و یا استفاده از چسب در مواد اولیه باعث میشود که زغال با کیفیتی نداشته باشید که باعث سردرد و دود اضافی خواهد شد.

4.سیستم خشک کن

تنظیم رطوبت مواد در فرایند تولید اهمیت بسیاری دارد.خشکی یا رطوبت بیش ازحد هرکدام باعث بروز مشکلاتی در تولید بریکت خواهند شد.

5.خشکی بیش از حد مواد(شیشه کردن،کمانی شدن،عطسه کردن)

خشکی بیش از حد مواد باعث شیشکه کردن بریکت (شیشه های 5 سانت 5 سانت)،بریکت سفت، پوک مانند، شکننده و کمانی شدن بریکت میشود.خشکی مواد باعث عطسه کردن ماردون میشود و همچنین باعث میشود مواد از اکسترودر بیرون بپاشد.

6.رطوبت بیش از حد مواد(بریکت قهوه ای و خمیری،شلیک کردن)

رطوبت بیش از حد که اکثرا در فصل های سرد مثل زمستان با ان روبرو هستیم باعث بروز ترک های ریز دربریکت و تولید بریکت قهوه ای و خمیری مانند میشود که در نهایت زغال خوبی تولید نمیکند. رطوبت بالای مواد باعث شلیک کردن ماردون میشود و هرچه رطوبت بالاتر باشد صدای شلیک قویتری به گوش میرسد .

7.کوره ی نامناسب

کوره اخرین مرحله و قطعا مهمترین مرحله در فرایند تولید زغال محسوب میشود بنابراین باید به استاندارد بودن ان توجه داشت.اندازه و ابعاد کوره باید استاندارد باشد.کوره نباید درز داشته و هوا بکشد.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *